History

Aydınlatma Laboratuarının Hizmete Girmesi 12 March 1996

Fabrikamızın hizmete girmesinden kısa bir süre sonra, Alman ”OPTRONİK” firmasından alınan ”ganiometre” cihazı ile ürünlerimizin optik testlerini kendi bünyemizde yapmaya başladık.

İkinci Üretim Tesisinin Açılması 5 June 1997

1997 yılı itibariyle yine İstanbul Silivri de 12.000 m2 kapalı alana sahip ikinci üretim tesisimiz faaliyete geçmiş ve tesisin açılmasıyla birlikte Stop,Sinyal,Aksesuar v.b plastik aksam parçaların üretimine başlanmıştır.

PC Kaplama Hattının Kurulması 19 January 2006

Yeni nesil araçlarda kullanılan Polikarbonat malzemeden oluşan Far camlarının dış etkenlere dayanımını arttırmak için kullanılan PC Kaplama teknolojisini fabrikamız bünyesinde kurduk.Üstün Japon teknolojisinin kullanıldığı PC Kaplama teknolojisinin kullanılmasıyla birlikte ilk PC Camlı ürünlerin üretimine başladık.

ERP Uygulamasına Geçildi 9 August 2009

Şirket içi iş akışlarının ve üretim faaliyet ve planlamalarının sağlıklı ve eşzamanlı yürütülmesi, zaman ve emek kaybının önlenip maksimum verimlilik ilkesi sağlamaya yönelik ERP yazılımı kullanımına 2010 yılı itibariyle başladık.

Cam Üretiminde Robotik Üretime Başlanması 27 March 2009

Kurulduğu günden beri cam üretimi yapan firmamız 2008 yılında aldığı bir kararla, cam üretiminde teknoloji değişikliğine giderek cam endüstrisinde dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olan İtalya menşeili cam üretim teknolojisini bünyesine taşımıştır. Yeni teknoloji ile beraber cam üretiminde firmamızda ilk kez robotlar kullanılmaya başlamış, bu sayede cam üretim kapasitemiz ve ürün kalitemiz artmıştır.

TS 16949 Sertifikasının Alınması 24 September 2013

2012 yılı itibariyle başlamış olduğunuz çalışmalar neticesinde 2013 yılı Nisan ayında ISO/TS 16949:2009 belgesini almaya hak kazandık.

FOLLOW US

Follow us and our new products from our social media accounts

JOIN NEWS GROUP

Do you want new catalogs and products to your mail address.

PHOTO GALLERY
AYFAR OTOMOTİV