Tarihçe

Aydınlatma Laboratuarının Hizmete Girmesi 12 Mart 1996

Fabrikamızın hizmete girmesinden kısa bir süre sonra, Alman ”OPTRONİK” firmasından alınan ”ganiometre” cihazı ile ürünlerimizin optik testlerini kendi bünyemizde yapmaya başladık.

İkinci Üretim Tesisinin Açılması 5 Haziran 1997

1997 yılı itibariyle yine İstanbul Silivri de 12.000 m2 kapalı alana sahip ikinci üretim tesisimiz faaliyete geçmiş ve tesisin açılmasıyla birlikte Stop,Sinyal,Aksesuar v.b plastik aksam parçaların üretimine başlanmıştır.

PC Kaplama Hattının Kurulması 19 Ocak 2006

Yeni nesil araçlarda kullanılan Polikarbonat malzemeden oluşan Far camlarının dış etkenlere dayanımını arttırmak için kullanılan PC Kaplama teknolojisini fabrikamız bünyesinde kurduk.Üstün Japon teknolojisinin kullanıldığı PC Kaplama teknolojisinin kullanılmasıyla birlikte ilk PC Camlı ürünlerin üretimine başladık.

ERP Uygulamasına Geçildi 9 Ağustos 2009

Şirket içi iş akışlarının ve üretim faaliyet ve planlamalarının sağlıklı ve eşzamanlı yürütülmesi, zaman ve emek kaybının önlenip maksimum verimlilik ilkesi sağlamaya yönelik ERP yazılımı kullanımına 2010 yılı itibariyle başladık.

Cam Üretiminde Robotik Üretime Başlanması 27 Mart 2009

Kurulduğu günden beri cam üretimi yapan firmamız 2008 yılında aldığı bir kararla, cam üretiminde teknoloji değişikliğine giderek cam endüstrisinde dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olan İtalya menşeili cam üretim teknolojisini bünyesine taşımıştır. Yeni teknoloji ile beraber cam üretiminde firmamızda ilk kez robotlar kullanılmaya başlamış, bu sayede cam üretim kapasitemiz ve ürün kalitemiz artmıştır.

TS 16949 Sertifikasının Alınması 24 Eylül 2013

2012 yılı itibariyle başkamış olduğunuz çalışmalar neticesinde 2013 yılı Nisan ayında ISO/TS 16949:2009 belgesini almaya hak kazandık.

BİZİ TAKİP EDİN

Sosyal medya hesaplarımızdan bizi ve yeni çıkan ürünlerimizi takip edin

SEKTÖRDE LİDER FİRMA

“Sürekli Yenilik, Her zaman yenilik” stratejisiyle hareket eden firmamız kalite ve fiyat politikalarında da müşterilerinin beklentileri karşılamaya özen göstermektedir.

FOTOĞRAF GALERİSİ
AYFAR OTOMOTİV